Články

2901zdrojeverejnychfiinanciiprevasepodnikaniekecover

ZDROJE VEREJNÝCH FINANCIÍ PRE VAŠE PODNIKANIE

18.01.2019

Potrebujete sa zorientovať v množstve výziev na nenávratnú finančnú pomoc a zapojiť sa do nich, ale neviete, čo od nich očakávať? Navštívte náš workshop 29.1.2019 v Košiciach a získate prehľad vašich možností.

Zobraziť celý článok
coworkingap 001

COWORKING – miesto, ktoré vám pomôže rozbehnúť vaše podnikanie

18.01.2019

Si študent so skvelým podnikateľským nápadom? Mamička, ktorá si chce spestriť materskú či rodičovskú dovolenku? Zamestnanec, ktorý má plné zuby svojej práce? Všetkých vás, ktorí máte podnikateľský nápad a chcete na ňom zapracovať, pozývame do Coworkingu Akceleračného programu. STAŇ SA NA ŠTYRI MESIACE ČLENOM VÝNIMOČNEJ KOMUNITY, získaj nové kontakty a pracuj na nových podnikateľských projektoch! Príď k nám ako jednotlivec, alebo sa prihláste ako tím.Služba Coworking Akceleračného programu je pre nepodnikateľov zabezpečená prostredníctvom Národného projektu NPC II – BA kraj. Viac informácií o Akceleračnom programe sa dočítate v Implementačnom manuáli.

Zobraziť celý článok
oipakceleracnypogram

VYUŽI PRÍLEŽITOSŤ PORADIŤ SA S ODBORNÍKOM!

18.01.2019

Uvažujete nad začiatkom podnikania a máte množstvo špecifických otázok? Ako nastaviť ceny za služby či produkty, kde začať s predajom a ako osloviť, získať a udržať si svojich zákazníkov? Odborné individuálne poradenstvo Akceleračného programu je pre nepodnikateľov zabezpečené prostredníctvom Národného projektu NPC II – BA kraj, v rámci Akceleračného programu. Viac informácií o Akceleračnom programe sa dočítate v Implementačnom manuáli.

Zobraziť celý článok
0305plagatvyzvarpnazapojeniemspkomunitarneprogramyba 1.png1654x2339q85cropsubsampling 2upscale

Zapojte sa do komunitárnych programov EÚ, výzva je otvorená!

15.01.2019

Získajte finančnú podporu z komunitárneho programu EÚ podľa vlastného výberu. Bližšie informácie v článku.

Zobraziť celý článok
cestovanie

Zaži vďaka Národnému projektu NPC v regiónoch nezabudnuteľnú podnikateľskú cestu

15.01.2019

Zaujímate sa o nejakú zahraničnú konferenciu, seminár, veľtrh či workshop a okrem vstupu by ste chceli mať preplatené aj náklady na letenku a ubytovanie počas trvania tohto podujatia? Pozrite si bližšie podmienky na nasledovnom linku. Výzva je otvorená do 31.01.2019.

Zobraziť celý článok
legislativne zmeny v kocke23012019 fb cover.jpg1200x628q85cropsubsampling 2upscale

Legislatívne novinky 2019

15.01.2019

Čo nové prinesie podnikateľom rok 2019? Prídte sa informovať o legislatívnych novinkách na bezplatný seminár, ktorý sa bude konať v Bratislave v priestoroch Národného podnikateľského centra na Karadžičovej 2, dňa 23.01.2019 od 09.00 - 11.00 hod. Viac info v samotnom článku.

Zobraziť celý článok
Podnikatelka Slovenska 2018 FB cover 1200x628 px prilasovanie spustene

PRIHLASOVANIE NA PODNIKATEĽKU SLOVENSKA 2018 JE UŽ SPUSTENÉ!

20.12.2018

Poznáte vo svojom okolí šikovnú podnikateľku, ktorá si zaslúži ocenenie? Stretli ste sa s dámou, ktorej podnikanie vám imponuje? Alebo sama patríte medzi podnikateľky a trúfate si uspieť v prestížnej súťaži, ktorá má za sebou už 18 ročníkov? V takom prípade neváhajte a prihláste sa do 19. ročníka. Prihlásiť sa či nominovať svoju favoritku môžete až do 15. januára 2019. Záštitu nad 19. ročníkom súťaže Podnikateľka Slovenska prevzal predseda vlády Slovenskej republiky, pán Peter Pellegrini.

Zobraziť celý článok
munivyzva page 0010

Výzva: Startupisti s inováciami v oblasti SMART CITIES, zvýšte pozornosť!

20.12.2018

Už druhý rok vám SBA prináša možnosť stať sa súčasťou podujatia MUNI WORD v Tel Avive, Izrael. Toto podujatie so špeciálnym programom zameraným na SMART CITIES, ti ponúkne novinky z oblastí inovácií, udržateľnosti, stratégií, urbanistického plánovania, dopravy a hrozby mestského terorizmu v inteligentných mestách.SBA ti na túto zahraničnú cestu zabezpečí: » ubytovanie » spiatočnú letenku » priestor na vystavovanie na podujatí. Prihlásiť sa môžu podnikatelia (vycestovať môžu max. 3 zástupcovia) ale aj nepodnikatelia v rámci iniciatívy Startup Sharks.

Zobraziť celý článok
banner

Pracovať doma je neefektívne. Toto sú dôvody, prečo si radšej zvoliť coworking

20.12.2018

V co­wor­kingu Ak­ce­le­rač­ného prog­ramu v cen­tre Bra­ti­slavy mô­žete pra­co­vať 4 me­siace úplne bez­platne.

Zobraziť celý článok
nhflogo3

Nebojte sa podnikať

18.12.2018

Seriál podcastov Nebojte sa podnikať je pre všetkých, ktorí majú nápad na vlastný biznis, ale nevedia, ako ho realizovať a či majú vôbec šancu na úspech.

Zobraziť celý článok
biznisinfo vyhody page 001

BIZNISINFO - mobilná aplikácia pre podnikateľov

17.12.2018

Biznisinfo je aplikácia, ktorá včas a ľudskou rečou upozorní slovenských podnikateľov na zmeny v ich povinnostiach. Po nainštalovaní aplikácie do vášho smartfónu sa používateľovi zobrazia posledné schválené zákony, ale aj tie, ktoré sa ešte len pripravujú. Biznisinfo vám ponúkne informácie v krátkej a zrozumiteľnej podobe.

Zobraziť celý článok
nhflogo

Hlasujte za finalistov ankety Byrokratický nezmysel roka 2018

10.12.2018

Podnikatelia majú už siedmy raz možnosť hlasovať za Byrokratický nezmysel roka a prostredníctvom tejto “anticeny” upriamiť pozornosť kompetentných na legislatívne opatrenia, ktoré im zbytočne komplikujú život. Top 10 byrokratických absurdít roka 2018 Podnikatelia zaslali do tohtoročnej ankety Byrokratický nezmysel roka 66 námetov. Ide o najvyšší počet zo všetkých ročníkov, odkedy Združenie mladých podnikateľov Slovenska anketu vyhlasuje.

Zobraziť celý článok
e learningbiznisinformacienajedenklikcover.jpg1200x628q85cropsubsampling 2upscale

E-learning – biznis informácie na jeden klik.

10.12.2018

Hovorí sa, že čas sú peniaze a v biznise toto prirovnanie naozaj platí v plnej miere. Ponúkame vám možnosť získavať informácie interaktívnou formou – prostredníctvom našej služby e-learning. Po registrácii získate prístup k atraktívnemu obsahu, s informáciami, ktoré pomôžu nakopnúť váš biznis.

Zobraziť celý článok
handmade biznisplanprekreativcovavyrobcov

Handmade - biznis plán pre kreatívcov a výrobcov

30.11.2018

Ak podnikáte v kreatívnej sfére alebo plánujete začať podnikať v tejto oblasti, mali by ste mať vypracovaný základný podnikateľský plán. Taký, ktorý zohľadňuje všetky špecifiká malovýrobcu, či umelca. Ak ho ešte stále nemáte, naše praktické dvojhodinové podujatie vám pomôže lepšie sa zorientovať v tom, ako si pripraviť podklady pre váš biznis plán a čo všetko potrebujete zvážiť pri jeho tvorení.

Zobraziť celý článok
4.12.inovacie3 page 001

Inovácie - ekologické, sociálne a digitálne

30.11.2018

Chcete inovovať váš biznis a hľadáte inšpiráciu? Inovovať neznamená len vymýšľať vynálezy, každá inovácia by mala nasledovať hneď po objavení hodnoty. Dozviete sa prečo je dôležité inovovať a ako prísť na niečo prelomové. Získate cenné rady a tipy ako byť krok pred konkurenciou.

Zobraziť celý článok
mata

Stretnite sa ešte pred Vianocami! Motivujte svoj tím, hľadajte riešenia s lektorom

30.11.2018

Podnikáte, a šéfujete malému, alebo strednému podniku v Bratislavskom kraji, a máte vo svojom tíme od 5 do 15 ľudí, môžeme vám pomôcť pri vašich motivačných tímových aktivitách. Nemusí to byť vždy len o riešení problémov. Možno všetko klape tak ako má, a vy chcete pohodu v tíme ešte podporiť. Prihláste sa na výzvu, BEZPLATNE vám ušijeme služby na mieru.

Zobraziť celý článok
0K6A2

SLOVCA networking event: Build Locally, Sell Globally

13.11.2018

Dňa 13.11.2018 sa v Impact HUBe v Bratislave konalo podujatie organizované SLOVCA: Build Locally, Sell Globally. V paneli vystúpii Michal Aron (@ARX EQUITY), Peter Irikovsky (@Exponea, LRJ Capital) a @Peter Lednický (@Alpha Medical).

Zobraziť celý článok
Aktuality sk logo

Začínajúci podnikatelia si požičiavajú od príbuzných. Sú aj iné možnosti)

15.03.2018

No ako získať peniaze na začiatok, aby si človek nemusel požičať od príbuzných?

Zobraziť celý článok
slovcalogo1 page 001

SLOVCA podporuje nový Stredoeurópsky fond fondov (CEFoF)

12.03.2018

SLOVCA dnes na tlačovej besede vyjadrila podporu novovytvorenému Stredoeuróspkemu fondu fondov (CEFoF)

Zobraziť celý článok
slovcalogo1 page 001

Video: HOSŤ V ŠTÚDIU: A. Šrank o startupoch

30.01.2017

O možnostiach financovania startupov povedal vo videu na TA3 viac Alexander Šrank, líder poradenstva v spoločnosti PWC.

Zobraziť celý článok
startupit

Andrej Glézl: Datamolino je moje dieťa, nebudem ho obmedzovať hranicami Slovenska

22.09.2015

Datamolino je určite jedným z najúspešnejších startupov na Slovensku. V roku 2013 získali cenu publika na StartupAwards, absolvovali pobyt v akcelerátore Wayra Praha a získali investíciu od Fondu inovácií a technológií.

Zobraziť celý článok
trend2

Bitmap Galaxy prerazil hrou pre deti

18.07.2015

Bitmap Galaxy, spoločnosť, ktorú má vo svojom portfóliu Fond inovácií a technológií - dosiahla so svojou hrou Little Galaxy viac ako 1,5 mil. stiahnutí a aj vďaka tomu bola označená ako startup týždňa v printovej verzii týždenníka Trend.

Zobraziť celý článok
startupit

FONDFIT oznamuje ďalšie investície

30.06.2015

Fond inovácií a technológií sa tento krát rozhodol podporiť a investovať do ďalších dvoch inovatívnych projektov, ktorými sa stali herné štúdiá Bitmap Galaxy a Joint Custody. Fond inovácií a technológií sa napriek svojej pomerne krátkej existencii stal etablovaným partnerom v startup komunite ako aj v investičnom prostredí. Počas svojho pôsobenia investoval do niekoľkých slovenských projektov, ktorým ponúkol vlastné „smart money“.

Zobraziť celý článok
Pravda

Vymysleli spôsob, ako sa firma môže zbaviť papierovačiek

13.09.2014

Roky sa v praxi pozerali na to, ako musia účtovníci otrokársky prepisovať faktúry. Pred dvoma rokmi prišli štyria slovenskí podnikatelia na domáci trh s inovatívnym nápadom, ktorý utópiu o podnikaní bez zbytočných papierovačiek zmenil na realitu. Datamolino sa rado prezentuje tým, že doslova predáva podnikateľom voľný čas. „Nech sa podnikatelia venujú niečomu zmysluplnejšiemu ako administratíve,“ hovorí Glézl.

Zobraziť celý článok
sprites

Slovenský startup Datamolino s polmiliónom

08.02.2014

Startup na spracovanie faktúr, Datamolino získal od Fondu inovácií a technológií (FIT) investíciu do 500 tisíc-eur (slovíčko „do“ je tam preto, že bude tím bude musieť plniť nejaké ciele – milestony – podľa plánu, aby dostal všetky tranže).

Zobraziť celý článok
hnonline logo n

Peniaze od štátnej agentúry na rozvoj podnikania

19.06.2013

Národná agentúra pre rozvoj malých a stredných podnikov (NARMSP) poskytuje finančnú podporu pre mikro- a malých podnikateľov vo forme mikropôžičiek. Pre koho: podnikatelia, aj tí začínajúci, ktorí zatiaľ ešte nemajú preukázateľné finančné výsledky.Vyčlenený rozpočet na tento rok: 6,5 milióna eur. Výška možnej pôžičky: od 2 500 eur do 50 tisíc eur

Zobraziť celý článok
Trend

Štátny fond hľadá inovatívne startupy

18.04.2013

Inovatívne start-up projekty v oblasti technológií, médií a telekomunikácií sa môžu uchádzať o finančnú a mentorskú podporu v súťaži, ktorú realizuje Fond inovácií a technológií (FIT). Víťaz súťaže START FIT získa priamu finančnú výhru 3 000 eur a možnosť financovania projektu. Uzávierka súťaže je 3. mája 2013.

Zobraziť celý článok
hnonline logo n2

Máte skvelý nápad na biznis? Vieme, kto vám ho zaplatí

14.04.2013

Kde a ako získate peniaze pre rozbeh vášho podnikania? Zistili sme za vás.

Zobraziť celý článok
logo

Mikropôžičky pre podnikateľov a fond na podporu start-upov

26.03.2013

Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania (NARMSP) spúšťa nový mikropôžičkový program a prostredníctvom spoločnosti Fond fondov s.r.o. aj fond na podporu start-upových projektov

Zobraziť celý článok
zmps

Mikropôžičky pre podnikateľov a fond na podporu start-upov

27.03.2013

Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania (NARMSP) spúšťa nový mikropôžičkový program a prostredníctvom spoločnosti Fond fondov s.r.o. aj fond na podporu start-upových projektov. Cieľom oboch projektov je aktívne podporiť malých a stredných podnikateľov a prispieť tak k rastu zamestnanosti ako jednej z hlavných priorít vlády SR.

Zobraziť celý článok