O nás v médiách

0K6A2

SLOVCA networking event: Build Locally, Sell Globally

13.11.2018

Dňa 13.11.2018 sa v Impact HUBe v Bratislave konalo podujatie organizované SLOVCA: Build Locally, Sell Globally. V paneli vystúpii Michal Aron (@ARX EQUITY), Peter Irikovsky (@Exponea, LRJ Capital) a @Peter Lednický (@Alpha Medical).

Zobraziť celý článok
Aktuality sk logo

Začínajúci podnikatelia si požičiavajú od príbuzných. Sú aj iné možnosti)

15.03.2018

No ako získať peniaze na začiatok, aby si človek nemusel požičať od príbuzných?

Zobraziť celý článok
slovcalogo1 page 001

SLOVCA podporuje nový Stredoeurópsky fond fondov (CEFoF)

12.03.2018

SLOVCA dnes na tlačovej besede vyjadrila podporu novovytvorenému Stredoeuróspkemu fondu fondov (CEFoF)

Zobraziť celý článok
slovcalogo1 page 001

Video: HOSŤ V ŠTÚDIU: A. Šrank o startupoch

30.01.2017

O možnostiach financovania startupov povedal vo videu na TA3 viac Alexander Šrank, líder poradenstva v spoločnosti PWC.

Zobraziť celý článok
startupit

Andrej Glézl: Datamolino je moje dieťa, nebudem ho obmedzovať hranicami Slovenska

22.09.2015

Datamolino je určite jedným z najúspešnejších startupov na Slovensku. V roku 2013 získali cenu publika na StartupAwards, absolvovali pobyt v akcelerátore Wayra Praha a získali investíciu od Fondu inovácií a technológií.

Zobraziť celý článok
trend2

Bitmap Galaxy prerazil hrou pre deti

18.07.2015

Bitmap Galaxy, spoločnosť, ktorú má vo svojom portfóliu Fond inovácií a technológií - dosiahla so svojou hrou Little Galaxy viac ako 1,5 mil. stiahnutí a aj vďaka tomu bola označená ako startup týždňa v printovej verzii týždenníka Trend.

Zobraziť celý článok
startupit

FONDFIT oznamuje ďalšie investície

30.06.2015

Fond inovácií a technológií sa tento krát rozhodol podporiť a investovať do ďalších dvoch inovatívnych projektov, ktorými sa stali herné štúdiá Bitmap Galaxy a Joint Custody. Fond inovácií a technológií sa napriek svojej pomerne krátkej existencii stal etablovaným partnerom v startup komunite ako aj v investičnom prostredí. Počas svojho pôsobenia investoval do niekoľkých slovenských projektov, ktorým ponúkol vlastné „smart money“.

Zobraziť celý článok
Pravda

Vymysleli spôsob, ako sa firma môže zbaviť papierovačiek

13.09.2014

Roky sa v praxi pozerali na to, ako musia účtovníci otrokársky prepisovať faktúry. Pred dvoma rokmi prišli štyria slovenskí podnikatelia na domáci trh s inovatívnym nápadom, ktorý utópiu o podnikaní bez zbytočných papierovačiek zmenil na realitu. Datamolino sa rado prezentuje tým, že doslova predáva podnikateľom voľný čas. „Nech sa podnikatelia venujú niečomu zmysluplnejšiemu ako administratíve,“ hovorí Glézl.

Zobraziť celý článok
sprites

Slovenský startup Datamolino s polmiliónom

08.02.2014

Startup na spracovanie faktúr, Datamolino získal od Fondu inovácií a technológií (FIT) investíciu do 500 tisíc-eur (slovíčko „do“ je tam preto, že bude tím bude musieť plniť nejaké ciele – milestony – podľa plánu, aby dostal všetky tranže).

Zobraziť celý článok
hnonline logo n

Peniaze od štátnej agentúry na rozvoj podnikania

19.06.2013

Národná agentúra pre rozvoj malých a stredných podnikov (NARMSP) poskytuje finančnú podporu pre mikro- a malých podnikateľov vo forme mikropôžičiek. Pre koho: podnikatelia, aj tí začínajúci, ktorí zatiaľ ešte nemajú preukázateľné finančné výsledky.Vyčlenený rozpočet na tento rok: 6,5 milióna eur. Výška možnej pôžičky: od 2 500 eur do 50 tisíc eur

Zobraziť celý článok
Trend

Štátny fond hľadá inovatívne startupy

18.04.2013

Inovatívne start-up projekty v oblasti technológií, médií a telekomunikácií sa môžu uchádzať o finančnú a mentorskú podporu v súťaži, ktorú realizuje Fond inovácií a technológií (FIT). Víťaz súťaže START FIT získa priamu finančnú výhru 3 000 eur a možnosť financovania projektu. Uzávierka súťaže je 3. mája 2013.

Zobraziť celý článok
hnonline logo n2

Máte skvelý nápad na biznis? Vieme, kto vám ho zaplatí

14.04.2013

Kde a ako získate peniaze pre rozbeh vášho podnikania? Zistili sme za vás.

Zobraziť celý článok
logo

Mikropôžičky pre podnikateľov a fond na podporu start-upov

26.03.2013

Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania (NARMSP) spúšťa nový mikropôžičkový program a prostredníctvom spoločnosti Fond fondov s.r.o. aj fond na podporu start-upových projektov

Zobraziť celý článok
zmps

Mikropôžičky pre podnikateľov a fond na podporu start-upov

27.03.2013

Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania (NARMSP) spúšťa nový mikropôžičkový program a prostredníctvom spoločnosti Fond fondov s.r.o. aj fond na podporu start-upových projektov. Cieľom oboch projektov je aktívne podporiť malých a stredných podnikateľov a prispieť tak k rastu zamestnanosti ako jednej z hlavných priorít vlády SR.

Zobraziť celý článok